The Avengers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
The Avengers

The Avengers Forum
 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE"

Go down 
3 posters
AutorPoruka
MAXIMUM XXX

MAXIMUM XXX


Broj komentara : 54
Age : 49
Location : Tu sam negdje
Registration date : 2007-12-15

Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE" Empty
KomentarNaslov komentara: Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE"   Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE" Icon_minitimeSun Dec 23, 2007 1:03 pm

Hajde de, desilo nam se vec nekolicini tako da zasluzuje napomenu!!!

Ukoliko vam je vojska zarobljena prilikom napada (Gali imaju zamke) na mjestu okupljanja vam se prikaze opcija "raspusti" vojsku. Ukoliko izaberete ovu opciju time svoju vojsku ubacujete u "kamikaza mode" igre, tj. Ushedidite/upokojite, ma jednostavno receno "pobijete".

Prilikom zarobljavanja vojske od strane mrskog neprijatelja imate par mogucih ishoda - a) mirovnim pregovorima pokusati dogovoriti oslobadjanje vojske (moguce da se potegne pitanje otstete), b) obavjestiti alijansu o stanju pa da organizujemo sinhronizovan napad sa vise strana da se POWs (zarobljenici) oslobode, c) sjesti, plakati i kukati i/ili d) "raspustiti" vojsku da bar ne trose resurse.
Ima i pod-opcija d1) ostaviti vojsku u zarobljenistvu (mislim da ako ih onaj ko ih je zarobio ne oslobodi nakon 3 dana onda pocnu jesti njegovo zito)!!!

Sve u svemu, posljednja opcija je raspustanje iliti prelazak u "KAMIKAZA" mode!!!

Dobar primjer sinhronizovane akcije (koji je ipak zavrsio neslavno za mene) je bio kada je mojih 19 specijalaca bilo zarobljeno u Galskom selu u komsiluku. Maxi (brz k'o taxi) je koristio svoj takticki pristup - kombinovanom vojno-diplomatskom taktikom (mrkva i stap): opomenuo GALA, poslao vojsku na sto su moje jedinice oslobodjene i cak uspio povratiti svoju vojsku iz napada zbog pozitivnih rezultata .... e sad, kao slag na gomilu jagoda ja nisam uspio odoliti, izaberem raspustanje i u neznanju ipak posaljem svoje "junacine" u vjecna lovista. phuuuuu, naucih na tezak nacin.

pirat
Na vrh Go down
amman

amman


Broj komentara : 83
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-12-16

Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE"   Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE" Icon_minitimeSun Dec 23, 2007 1:19 pm

Hihihi Smile

Zamke su super. Ja bas uzivam kad mi se neko tako upeca da ga mucim Razz

Opreznije drugi put X Smile
Na vrh Go down
MAXIMUM XXX

MAXIMUM XXX


Broj komentara : 54
Age : 49
Location : Tu sam negdje
Registration date : 2007-12-15

Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE"   Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE" Icon_minitimeSun Dec 23, 2007 1:27 pm

amman (citat):
Hihihi Smile

Zamke su super. Ja bas uzivam kad mi se neko tako upeca da ga mucim Razz

Opreznije drugi put X Smile

ma lekcija naucena prije dosta vremena. Morao sam spomenuti jer se desilo i drugima (ja znam za 2 slucaja u alijansi) nakon tog mog izleta u nepoznato a i jutros.
pirat
Na vrh Go down
amman

amman


Broj komentara : 83
Location : Sarajevo
Registration date : 2007-12-16

Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE"   Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE" Icon_minitimeSun Dec 23, 2007 1:43 pm

Zato mene vise niko ne dira Rolling Eyes
Na vrh Go down
metro




Broj komentara : 61
Registration date : 2007-12-15

Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE"   Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE" Icon_minitimeSun Dec 23, 2007 3:09 pm

i još jedna stvar, na gala nikad nemojte ici pljackom, uvijek izaberite napad.



da sad ovo pojasnim do kraja. ako izaberete napad i imate vise vojnika nego sto Gal ima zamki ti vojnici koji nisu upali u zamku ce osloboditi ostale i svi se vracaju kuci, dok ako ih posaljete u pljacku ovi koji se nisu uhvatili u zamku vracaju se kuci, ali zarobljenici ostaju.

Osnovna razlika izmedju pljacke i napada, ako uzmemo u obzir da i branitelj ima vojsku je ta da kod pljacke ce i napadac i branitelj izgubiti dio vojske i ostali se vracaju s plijenom, a kod napada ce se boriti dok jedna strana ne ostane bez vojske. Ako ste to vi dobivate obavijest da se ni jedan vojnik nije vratio kuci, a ako je to branitelj vracate se s prezivjelima i plijenom.


: komentar modifikovan dana: Sun Dec 23, 2007 4:09 pm; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
MAXIMUM XXX

MAXIMUM XXX


Broj komentara : 54
Age : 49
Location : Tu sam negdje
Registration date : 2007-12-15

Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE"   Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE" Icon_minitimeSun Dec 23, 2007 3:15 pm

metro (citat):
i još jedna stvar, na gala nikad nemojte ici pljackom, uvijek izaberite napad.

I jos dodatak, ako napadate gala koji na primjer ima 50 zamki i 6 palanxa potrebno vam je bar 57 jedinica da bi uzeli bilo sta resursa.

rezultat bi opet bio nesto kao 6 poginulih, 50 zarobljenih, 1 oslobodjen i u konacnici imate 2 jedinice koje bi se vratile iz pohoda.

Preporuka: za napade na gale koji imaju vise od 75 stanovnika najbolje je podijeliti jedinice u nekoliko napada i po mogucnosti sinhronizovati napade sa nekim iz alijanse da nebi pretrpjeli zesce gubitke.

pirat
Na vrh Go down
Sponsored content





Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE" Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE"   Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE" Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Raspustanje vojske - "KAMIKAZA MODE"
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» PRIRPEMA ZA NAPAD (podrska saveznicima)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
The Avengers :: Travian :: Pitanja i odgovori-
Idi na: